Magazyny Energii

Jak działają magazyny energii

Magazyny energii posiadają stosunkowo prostą zasadę działania. Dostarczana do akumulatorów energia elektryczna przechowywana jest w postaci chemicznej, następnie jest ponownie przekształcana i oddawana w formie energii elektrycznej.

Przydomowe magazyny energii

Niezależność energetyczna + spokój ducha. To wszystko możesz mieć Chroń swój dom, łącząc system paneli słonecznych z domowym magazynem energii, abyś mógł zużywać więcej energii słonecznej, nawet gdy zgasną światła i wzrosną stawki energii elektrycznej u Twojego dystrybutora energii. Wreszcie mamy rozwiązanie dla niewykorzystanej energii słonecznej. Domowe magazyny energii mogą zapewnić bezpieczeństwo energetyczne gospodarstwa domowego, zapewniając, że energia będzie dostępna zawsze, gdy jej najbardziej potrzebujesz. Domowy magazyn energii jest dokładnie tym, czym się wydaje - jest baterią do domu, która magazynuje energię z systemu energii słonecznej. W ciągu dnia baterie do paneli słonecznych przechowują nadmiar energii z paneli słonecznych i pozwalają wykorzystać tę zmagazynowaną energię, dzięki czemu można uzyskać dostęp do energii wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujesz, na przykład podczas przerwy w dostawie prądu.

Instalacje off-grid

Instalacje off grid: to układy fotowoltaiczne nie wymagające podłączenia do publicznej sieci elektroenergetycznej. Systemy te mogą pracować w pełni autonomicznie. Sprawdza się to głównie w sytuacjach, gdzie podłączenie do ogólnodostępnej sieci jest niemożliwe lub też z punktu widzenia ekonomicznego jest nieopłacalne czyli np. działki, ośrodki rekreacyjne, domy letniskowe itp.

Instalacje on-grid

Instalacje on grid: produkowana przy pomocy paneli fotowoltaicznych energia jest zużywana na bieżąco, a ewentualne nadwyżki prądu trafiają do zakładu energetycznego. Gdy jest ciemno, a instalacja nie wytwarza na bieżąco prądu, oddaną energię można odebrać z zakładu energetycznego w 80%. By to było możliwe, instalację podłącza się do inwertera zmieniającego prąd stały na zmienny.

Magazyny energii dla gospodarstw rolnych

Oferta nasza skierowana do rolników – hodowców, rybaków śródlądowych (stawy rybne), sadowników, leśników, właścicieli gruntów i nieruchomości oraz innych spokrewnionych profesji związanych z rolnictwem.

Energie odnawialne i ich wykorzystywanie powinno dla rolników mieć duże znaczenie. Zachęcamy rolników do inwestycji w oferowane przez nas rozwiązania. To sprawi, że budując czy montując własne źródło energii uzyskają Państwo realne oszczędności na zakupie energii elektrycznej.

Istnieje wiele rodzajów hodowli zwierząt i rośli, gdzie energia jest potrzebna bez przerwy. Zapobiegając stratom wynikającym z czasowych braków dostaw energii elektrycznej takie rozwiązania jak magazynowanie jej jest szczególnie dedykowane rolnikom. Dysponujemy szeregiem sprawdzonych i pewnych rozwiązań magazynowania energii. Dla zachowania ciągłości posiadania zasobów energii – urządzenia magazynowania energii to dla rolników rozwiązania szczególnie wskazane. Tam gdzie często występują zaniki w dostawie energii, rozwiązaniem są Magazyny Energii.

Magazyny energii dla firm

Wraz z dynamicznym rozwojem odnawialnych źródeł energii powstają też systemy magazynowania energii, w ostatnim czasie zyskujące na popularności. Dlaczego właściciele domów oraz podmioty komercyjne decydują się na systemy magazynujące energię? Powód jest prosty. OZE to źródła dość nieprzewidywalne, zależne np. od warunków atmosferycznych, akumulatory natomiast pozwalają na gromadzenie oraz przechowywanie wygenerowanych nadwyżek i wykorzystanie ich w czasie większego zapotrzebowania na energię oraz gwarantują niezależność energetyczną.